Kenny Smith

Early careerEdit

Smith byl vybrán jako 6’3″ 170 lb rozehrávač Sacramento Kings s šestým výběrem draftu NBA 1987. Byl jmenován do All-Rookie týmu NBA (1. tým) po průměrných 13.8 bodech a 7.1 asistencích na zápas za Kings. Smith začal svou kariéru v NBA hrát za síň slávy Bill Russell, který byl hlavním trenérem Kings, dokud nebyl vyhozen 58 hry do sezóny ‚ 87-88. Smith byl vyměněn do Atlanty Hawks v polovině sezóny 1989-90, kde byl poprvé v kariéře záložním hráčem, v průměru 7.7 bodů na zápas, zatímco pouze začátek pěti z třiceti her, které hrál za Hawks.

Houston RocketsEdit

po sezóně 1989-90 byl Smith vyměněn do Houston Rockets, kde strávil následujících šest sezón. V 1990-91 Smith průměrně 17.7 bodů na hru, zatímco vede Rockets v asistencích na hru (7.1) a procento volného hodu (.844). Pomohl Rockets k rekordu 52-30, nejlepší pravidelné sezóně v historii franšízy v té době. V prvním kole play off je smetli Los Angeles Lakers. Smith skončil 17. v hlasování o cenu pro nejužitečnějšího hráče NBA, těsně před spoluhráčem Hakeemem Olajuwonem.

hlavní trenér Don Chaney byl propuštěn poté, co v sezóně 1991-92 zveřejnil rekord pouze 26-26. Byl nahrazen bývalým Rocket player Rudy Tomjanovich, který šel 16-14 uzavřít sezónu, chybí play-off na jednu hru. Rockets pak v letech 1992-93 podlehli 55-27 a ve druhém kole play-off prohráli se Seattle SuperSonics v sedmi zápasech. Smith pomohl vynutit sedmý zápas proti Seattlu bodování 30 bodů, střelba 4-6 z tříbodové vzdálenosti, ve Hře 6 vítězství Houstonu. Rockets vyhráli back-to-back championships v letech 1993-94 a 1994-95. Od 1992-93 do 1994-95 sezón, Kenny Smith průměrně 11.7 body a 4.5 asistence na zápas, s tříbodovým procentem .425. V 57 zápasech play off ve stejném období měl Smith téměř identické průměry 11,6 bodu a 4,3 asistence při střelbě .456 z tříbodového dosahu. V prvním zápase finále 1995 proti Orlando Magic měl Smith 23 bodů, 9 asistencí a udělal sedm tří ukazatelů, včetně střely na zápas, která poslala hru do prodloužení. Kenny Smith má 7 tři ukazatele v prvním zápase 1995 NBA finále byl NBA rekord v té době. Rockets vyhráli hru 120-118 a pokračovali v zametání magie ve čtyřech hrách.

Smith byl postupně ztrácí čas přehrávání Sam Cassell, ale on pokračoval být Rakety výchozí bod stráž přes 1995-96. I když Smith bodů, asistencí, krade a minut na zápas snížil na pátý sezóně, on byl stále produktivní, v letech 1995-96. Měl průměr 8,5 bodu a 3,6 asistence na zápas a trefil se .382 z tříbodového rozsahu a .821 z trestného hodu. Rakety skončil pátý v NBA Západní Konference s 48-34 záznam, zneklidňující čtvrtý nasazený Los Angeles Lakers v prvním kole, předtím, než je smetl ve druhém kole tím, že případné Finále runner-up v Seattle SuperSonics. Ve hře čtyři série proti Lakers, Smith zaznamenal 17 bodů, 6 asistencí a byl 4-4 z tříbodové vzdálenosti, aby pomohla Rockets vyhrát sérii důkaz 102-94. Vítězství proti Lakers také znamenalo poslední zápas NBA pro Magic Johnson, který se v této sezóně vrátil do NBA po pětileté nepřítomnosti.

poslední ročník

Rockets propustili Smithe po sezóně 1995-96 a podepsal smlouvu s Detroit Pistons. Hrál jen devět her s Pistons, než byl upuštěn a podepsán Orlando Magic, který propustil Smitha po pouhých šesti hrách. Smith poté podepsal smlouvu s Denver Nuggets, kde ukončil svou kariéru jako hráč. Smith hrál střídmě pro playoff vázané Písty a Magie, ale dostal poslední smysluplné hraní dobu své kariéry s Nuggets, tým, který vyhrál pouze 21 zápasů této sezony. Smith měl v průměru 7,9 bodu a 3,1 asistence, když odehrál necelých dvacet minut na zápas. Celkově měl Smith průměr 6,3 bodu a 2,4 asistence na zápas, což je nejnižší průměr jeho kariéry, zatímco jeho tříbodové procento .437 (59/135) byla druhá nejvyšší v kariéře a čtvrtá sezóna, ve které střílel lépe než 40 procent na tři ukazatele.

ve své profesionální kariéře získal Smith 9 397 bodů (12,8 prům.), zaznamenal při střelbě 4 073 asistencí (5,5 avg).480 z pole, .399 z tříbodového rozsahu, a .829 z trestného hodu. Třikrát skončil v první desítce NBA v tříbodovém procentu (1992-93, 1993-94, 1994-95)a dvakrát v první desítce v procentech trestných hodů (1992-93 a 1993-94). V sezóně 1988-89 byl Smith pátý v lize v odehraných minutách, sedmý v minutách na zápas a desátý v celkovém počtu asistencí. Smithova kariéra tříbodové procento .399 je stále na 42.místě v historii NBA. Smith drží rekord franšízy Denver Nuggets pro kariérní tříbodové procento (.425), a nadále se řadí mezi historické lídry v několika kategoriích za Sacramento Kings a Houston Rockets.