NASCAR startovní Lineup pro sobotu s Federated Auto Parts na Richmond Raceway

Richmond Raceway zahajuje short track část NASCAR Cup Series playoff plán. Rekordní tři z 10 postseason závody se budou konat na tratích méně než jedna míle, včetně Richmond a Bristol Motor Speedway příští víkend dokončit kolo 16.

je to první výlet v této sezóně pro NASCAR K tomuto .75 mil trať ve střední Virginii; dubnový ročník tohoto závodu byl zrušen kvůli COVIDU-19. Bez tréninku a kvalifikace kvůli pandemickým pravidlům sportu budou týmy čerpat z prázdné tabulky, protože závody 2019 zde provozovaly Starý manipulační balíček.

doufáme, že nové nastavení krátké dráhy NASCAR, které oživilo závody v Bristolu, udělá totéž pro zařízení, které bylo v posledních letech snoozerem. (Loňské dvě Richmondské akce představovaly celkem 14 hlavních změn; jen minulý týden měl Jižní 500 18.) Richmondova široká závodní drážka může umožnit spoustu konkurence vedle sebe, pokud aerodynamika hraje omezenou roli a existuje určitý stupeň spadu pneumatik.

základní sestava, stejně jako během všech závodů play-off, byla nastavena na základě níže uvedených metrik. Všimněte si 16 řidiči způsobilí pro šampionát automaticky začínají v horní části 16 bez ohledu na to, kde skončili minulou neděli na Darlington Raceway.

25% metriky bude konečná pozice jezdce z předchozího závodu.

25% metriky bude konečnou pozicí vlastníka z předchozího závodu.

35% metriky bude aktuální pozice majitele v bodovém žebříčku NASCAR Cup Series.

15% metriky bude jejich nejrychlejším kolem během předchozího závodu.

třicet osm (38) týmů se přihlásilo tento víkend na 40 míst na startovním roštu. Dva záznamy na plný úvazek Gaunt Brothers Racing (č. 96) a MBM Motorsports (č. 66) byly jedinými“ otevřenými “ týmy, které se vydaly na cestu.

1. Kevin Harvick (šp.)

2. Joey Logano (šp.)

3. Austin Dillon (šp.) 4. Alex Bowman (šp.)

KVALIFIKAČNÍ POZNÁMKY

• Kevin Harvick (1.) získal své třetí pole position v posledních šesti Pohár, Série závodů. Hledá deváté vítězství v sezóně, celkem, který by stanovil rekord NASCAR v jedné sezóně pro každého řidiče 44 nebo starší.
  • Joey Logano (2.) má nejlepší průměrný start ze všech jezdců NASCAR Cupu v této sezóně na 7.1.
  • Austin Dillon (3.) získal teprve svůj druhý začátek sezóny top-5 a první od Pocono Raceway na konci června.
  • Alex Bowman (4.) má back-to-back top-5 startů.
  • Kyle Busch (6.) získal na začátku srpna své nejlepší startovní místo na oválné trati od New Hampshire Motor Speedway.
  • Cole Custer (13.) je nováček nejvyšší kvalifikace.
  • Martin Truex Jr. (14.) ovládl oba závody Richmond Cupu v roce 2019.
  • Reed Sorenson (35) je naplánováno spuštění Č. 77 Spire Motorsports Chevrolet tento týden, jeho první čas běží auto od Doveru International Speedway dvojzápas minulý měsíc.