Všimla Sis?: All-Time nejpodivnější NASCAR déšť zpoždění

Všimli jste si? … Zpoždění deště na Texas Motor Speedway se rozšiřuje na rekordní území? Jak píšu tento sloupec, jsme na třetím odložení závodu naplánovaného na neděli, Říjen. 25. Mlhavý slabý déšť padl zdánlivě navždy a posunul začátek alespoň na středu v 3 pm ET na NBCSN. Je to první závod v moderní době, který byl kvůli dešti odsunut tři dny po sobě.

52 kol je kompletní, ale neschopnost NASCAR zastavit závod před zamlžením stála některé řidiče draho. Kevin Harvick je mimo hlavní kolo poté, co udeřil do zdi z turnu 2 … a není sám . Denny Hamlin ztratil drahocennou pozici na trati, která se sklouzla ve stejné oblasti. Stejně tak nováček Cole Custer, zatímco Chris Buescher je již 10 kol po ztroskotání.

možná si myslíte, že posunutím zpět do středy je tento závod nejdelší červenou vlajkou NASCAR v historii. To byste se mýlili (klobouk tip na Frontstretch Zach Sturniolo pro tento jeden). 11. března 1973 byl NASCAR nucen zastavit závod Cup Series na Bristol Motor Speedway kvůli dešti po 52 kolech. Čekali dva týdny, než se vrátili a skončili. Nezáleží na Síni slávy NASCAR Cale Yarborough; skončil v čele všech 500 kol události a vytvořil rekord moderní doby.

tento závod není nejpodivnější červenou vlajkou deště, kterou jsem viděl. Zde je několik doozies, které přicházejí na mysl v mé době. (Mějte na paměti, že jsem tisíciletý, i když jen stěží. Takže pokud máte starší, bláznivější příběh o zpoždění deště NASCAR, neváhejte se podělit o komentáře! Jsme v tom všichni společně.)

Fontana, 2008. Nikdy nezapomenu na tento závod, dokud budu žít. Ojedinělá sada silných dešťů promočila trať celý víkend v Autoklubu Speedway. Tehdy byl tento závod druhou událostí v plánu NASCAR a týmy podnikly běžecký výlet 3 000 mil po Daytoně 500.

houpačka západního pobřeží byla navržena tak, aby poskytovala dobré počasí v době, kdy je východní pobřeží pohřbeno v zimě. Takže mít vlhkost bylo dost frustrující. Trať ale nedržela dešťovou vodu dobře a nezvykle nízké teploty ztěžovaly vysychání. Pohárová kvalifikace a závody v nižších sériích byly odsunuty zpět do nedělní hlavní soutěže.

stejně jako v Texasu se NASCAR pokusil to zkusit. Ale i pod zataženou oblohou prosakovaly zpod povrchu trati takzvané plačky a navlhčily chodník. Kluzké skvrny způsobil dva těžké pády, které vyhladily top-tier řidiči, jako Denny Hamlin, Dale Earnhardt Jr. a Casey Mears.

„trať není připravená,“ řekl Earnhardt po svém vraku. „Bylo to špinavé. Špatný tah.“

v kole 41, opatrnost letěla pro déšť. NASCAR se rozhodl závod zastavit a vyslat pracovníky dráhy s pilami, aby prořízli chodník, krvácení vlhkosti. Červená vlajka trvala přes hodinu, ale bylo to všechno k ničemu, když znovu padl déšť a zastavil závod s dokončením 87 z 250 kol.

NASCAR pokračoval v sušení trati více než čtyři hodiny, což vytvořilo scénář, kdy závod nebyl oficiálně svolán až téměř 2 ráno a další den. Způsobil 16hodinový pracovní den jako vyvrcholení víkendu neustálých zpoždění a odkladů, který se konal týden po nejdůležitějším závodě roku. Aby toho nebylo málo, úředníci to nerozšířili na všechny. Polovina televizního areálu, mimo jiné v garáži, nevěděla, že se závod jmenuje, dokud úředníci NASCAR neopustili trať.

za čtyři roky práce v televizi NASCAR to bylo nejvíce frustrované, jaké jsem kdy byl na závodní dráze. Carl Edwards druhý den vyhrál a žertoval, “ nemůžu říct dost o svém šnorchlu a plovákovém zařízení.“. Kluci v potápěčském obchodě pro mě opravdu prošli zásadním způsobem.“

kolega z televize za pár týdnů situaci zlehčil a vyrobil trička pro všechny, kteří volali, “ Neplač pro mě Fontana.“O dvanáct let později mě však jen pomyšlení na ten nepořádek stále přivádí k šílenství. Indianapolis Motor Speedway měl jejich pneumatiky debakl později v tomto roce, takže lidé často zapomínají na tento Kalifornie nepořádek. Ale ten víkend udělal tolik, aby upevnil dlouhodobé škody na Autoklubu Speedway, než aby jej nahradil Jižní 500 o víkendu Labor Day.

Michigan, 2007. Tento závod byl texaským dvoustupňovým závodem, než jej Tento týden zastínil Autotrader Echopark Automotive liják 500. Michigan International Speedway se stal prvním závodem v moderní době, který byl zpožděn dva po sobě jdoucí dny po silných deštích a mlze promočené trati.

Kurt Busch vyhrál závod v krátkém obratu závodních týmů. Srpnový noční závod Bristol Motor Speedway běžel podle plánu toho týdne. To znamenalo, že všichni odletěli domů v úterý pozdě, pak se otočili, aby dopravci vstoupili do Bristolu do čtvrtka. Pro týmy v Texasu to bude podobné nastavení; po středečním závodě (doufáme) spěchají domů, aby se v neděli připravili na Martinsville Speedway.

Daytona 500, 2012. Tato událost byla první Daytona 500 odložena v 54leté historii závodu. Přeloženo na pondělní noc v primetime, tento krok přišel poté, co se úředníci pokusili trať čtyři hodiny vysušit.

to, co se stalo, byl jeden z bláznivějších Daytona 500s v nedávné paměti. Pamatujete si, jak Juan Pablo Montoya našel způsob, jak zasáhnout tryskovou sušičku pod opatrností?

incident způsobil červenou vlajku se 40 koly, protože pracovníci dráhy museli na přelomu 3. Nakonec Matt Kenseth vyšel na vrchol a drží jedinečné vyznamenání za vítězství dvou Daytona 500 postižených deštěm. (Jeho další vítězství v roce 2009 bylo zkráceno o 48 kol kvůli lijáku).

1993 Atlanta. Trénink a kvalifikace na tento závod probíhaly pod černým mrakem pivovarské bouře. V neděli bylo rozhodnuto odložit celý týden poté, co NASCAR neměl šanci vyčistit trať.

ale problém nebyl déšť. Místo toho? Oblast obklopila vánice. Na horách mimo trať napadlo přes tři metry sněhu, vítr o rychlosti 50 km / h změnil viditelnost téměř na nulu. Více než $ 300,000 v poškození Atlanta Motor Speedway bylo hlášeno, ačkoli ovál otočil závod-ready následující neděli.

podle Mike Hembree z USA Today byl jeden řidič, který uvízl v garáži vánicí. Úřadující šampion NASCAR Alan Kulwicki a jeho tým tam pracovali na autě č. 7 po neuspokojivém začátku roku. Byl to typ pracovní morálky, která získala nezávislému řidiči titul 1992; bohužel, v tomto závodě havaroval a byl zabit o měsíc později při letecké havárii mířící do Bristolu.

zde je další triviální otázka. Kdo vyhrál Atlantu snowstonement? Nikdo jiný než Morgan Shepherd, vydělávat Poslední pohárové vítězství své kariéry.

Všimli jste si? … Jeden rychlý zásah, než začnete…

• chápu Ben Rhodes frustrace Kyle Busch Motorsports v chaotickém NASCAR Houser RV & Venku Series závod v Texasu v neděli. Cítil, že ho Christian Eckes stále vede po závodní dráze. Ale nic neopravňuje vyjít z turnu 4 a úmyslně klepat Eckes v pravé zadní části. … Ne rychlostí, kterou běží v Texasu.

je snadné zapomenout na vrak na této trati, mimo stejnou zatáčku, zabil Tonyho Ropera v roce 2000. Měla tu být disciplína a divím se, že NASCAR něco neudělal.

O autorovi

Tom Bowles

autor Bowles-Eye View (pondělí) a všimli Jste si? Tom tráví svůj čas dohledem nad 30 zaměstnanci Frontstretch jako jeho majoritním vlastníkem. Se sídlem v Philadelphia, Bowles je dva-měřit Emmy vítěz NASCAR v televizi a pracoval v závodní produkce FOX, TNT, a ESPN zatímco se objeví na vzduchu pro SIRIUS XM Radio a FOX Sports 1 je bývalý show, Dav šílí.