NASCAR Starting Lineup for Saturday Części Samochodowe na torze Richmond Raceway

Richmond Raceway rozpoczyna krótką część harmonogramu rozgrywek NASCAR Cup Series. Rekordowe trzy z 10 wyścigów posezonowych odbędą się na torach poniżej jednej mili, w tym Richmond i Bristol Motor Speedway w najbliższy weekend, aby zakończyć rundę 16.

to pierwsza w tym sezonie wyprawa NASCAR do tego75-milowy tor w środkowej Wirginii; kwietniowa edycja tego wyścigu została odwołana z powodu COVID-19. Bez treningu i kwalifikacji ze względu na reguły pandemii sportu, drużyny będą losować z pustej karty, ponieważ wyścigi 2019 tutaj prowadził stary pakiet obsługi.

nadzieja jest taka, że nowy Short track NASCAR, który ożywił wyścigi w Bristolu, zrobi to samo dla obiektu, który w ostatnich latach był snoozerem. (Zeszłoroczne dwa wydarzenia Richmond zawierał w sumie 14 zmian ołowiu; w zeszłym tygodniu Southern 500 sam miał 18.) Szerokie rowki wyścigowe Richmonda mogą pozwolić na dużą konkurencję obok siebie, o ile aerodynamika odgrywa ograniczoną rolę i istnieje pewien stopień upadku opony.

skład startowy, tak jak będzie podczas wszystkich wyścigów playoffów, został ustalony ze względu na poniższe metryki. Zauważ, że 16 kierowców kwalifikujących się do Mistrzostw automatycznie startuje w pierwszej 16 niezależnie od tego, gdzie ukończyli w ostatnią niedzielę na torze Darlington Raceway.

25% metryki będzie stanowić pozycja kierowcy na mecie z poprzedniego wyścigu.

25% wartości metrycznej będzie stanowić pozycja właściciela z poprzedniego wyścigu.

35% metryki będzie aktualną pozycją właściciela w klasyfikacji punktowej NASCAR Cup Series.

15% metryki będzie ich najszybszym okrążeniem podczas poprzedniego wyścigu.

w ten weekend zgłoszono 38 (38) drużyn na 40 miejsc w siatce. Dwa pełne wpisy gaunt Brothers Racing (Nr 96) i MBM Motorsports (nr 66) były jedynymi” otwartymi ” zespołami, które odbyły podróż.

noty kwalifikacyjne

• Kevin Harvick (1.) zdobył trzecie pole position w ostatnich sześciu wyścigach Cup Series. Poszukuje dziewiątego zwycięstwa w sezonie, które ustanowiłoby rekord NASCAR w jednym sezonie dla każdego kierowcy w wieku 44 lat lub starszych.
  • Joey Logano (2.) ma najlepszy średni start każdego kierowcy NASCAR Cup w tym sezonie na 7.1.
  • Austin Dillon (3.) zdobył swój drugi start w pierwszej piątce sezonu i pierwszy od czasu wyścigu Pocono pod koniec czerwca.
  • Alex Bowman (4.) mA back-to-back top-5 Startów.
  • Kyle Busch (6.) na początku sierpnia zdobył swoje najlepsze miejsce startowe na owalnym torze od czasu New Hampshire Motor Speedway.
  • Cole Custer (13.) jest najwyżej kwalifikującym się debiutantem.
  • Martin Truex Jr. (czternasty) wystartował w obu wyścigach Richmond Cup w 2019 roku.
  • Reed Sorenson (35.) ma w tym tygodniu uruchomić Chevroleta nr 77 Spire Motorsports. pierwszy raz jeździ samochodem od czasu Dover International Speedway doubleheader w zeszłym miesiącu.

zapowiedź przed wyścigiem

Matt DiBenedetto zatrzymał się w podcastu Frontstretch, aby porozmawiać o swoim pierwszym występie w play-offach NASCAR Cup Series, zanim gospodarze Dustin Albino i Mike Neff zwrócili uwagę na weekendową akcję na torze Richmond Raceway.