Packers pokonali Chiefs w pierwszym Super Bowl

15 stycznia 1967 roku Green Bay Packers z National Football League (NFL) rozbiły Kansas City Chiefs, 35-10 w pierwszym w historii AFL-NFL World Championship, później znanym jako Super Bowl i, w Memorial Coliseum w Los Angeles.

założona w 1960 roku jako rywal NFL, AFL nadal odnajdywała swoją drogę w 1967 roku, a Packers byli mocno faworyzowani, aby wygrać mecz. Gdy 60 milionów ludzi dostroiło się do oglądania akcji w telewizji, Chiefs zdołali utrzymać ją blisko przez pierwszą połowę, a do przerwy Green Bay wyprzedził tylko 14-10. Jedyne przyłożenie Chiefs przyszło w drugiej kwarcie, po 7-jardowym podaniu rozgrywającego Lena Dawsona do Curtisa Mcclintona.

Packers jednak przerwali grę na szeroką skalę, po tym jak safety Willie Wood przechwycił podanie Dawsona i oddał piłkę 50 jardów, aby ustawić przyłożenie. Green Bay strzelił jeszcze trzy razy w drugiej połowie, ponieważ Elijah Pitts prowadził w dwóch przyłożeniach, a rezerwowy Max McGee-który pojawił się na boisku po kontuzji startera Boyda Dowlera w szóstym meczu–zdobył drugie przyłożenie tego dnia. Przed meczem McGee wystąpił tylko w czterech spotkaniach w całym sezonie; tej nocy wystąpił w siedmiu, uzyskując łącznie 138 jardów.

słynny rozgrywający Packers, Bryan Bartlett „Bart” Starr, ukończył 16 z 23 podań w nocy. Wynik na koniec meczu wyniósł 35-10, a Starr został uznany za najbardziej wartościowego gracza. Poproszony o komentarz na temat meczu po meczu, trener Green Bay Vince Lombardi wyraził wspólną opinię, że nawet najlepszy z AFL-Chiefs— ” nie ma porównania z najlepszymi drużynami NFL.”

Dwa lata później AFL udowodniło, że ma wątpliwości, zdobywając swoje pierwsze mistrzostwo, kiedy Joe Namath poprowadził New York Jets do zdenerwowanego zwycięstwa 16-7 nad Baltimore Colts w Super Bowl III. w 1970 roku AFL i NFL połączyły się w jedną Ligę, ponieważ Colts, Cleveland Browns I Pittsburgh Steelers zgodzili się dołączyć do 10 drużyn AFL, tworząc American Football Conference (AFC). Od tego czasu Super Bowl jest corocznym spotkaniem najlepszych drużyn w AFC i National Football Conference (NFC) o mistrzostwo NFL.