Észrevetted?: Minden idők legfurcsább NASCAR eső késések

észrevetted? … Az eső késleltetése a Texas Motor Speedway-nél rekordszintű területre terjed ki? Ahogy ezt az oszlopot írom, a vasárnapra tervezett verseny harmadik elhalasztásán vagyunk, október. 25. A ködös, enyhe eső látszólag örökre esett, az indulást legalább szerdán 3 órakor ET-re tolja vissza az NBCSN-en. Ez az első verseny a modern korban, amelyet három egymást követő napon hátrébb szorítottak az eső miatt.

52 kör teljes, de a NASCAR képtelensége, hogy megállítsa a versenyt a párásodás előtt, néhány pilótának drágába került. Kevin Harvick kiesett az élről, miután a 2-es kanyarban lecsapott a falra … és nincs egyedül. Denny Hamlin elvesztette értékes pálya helyzetben csúszott fel ugyanazon a területen. Így tett az újonc Cole Custer is, míg Chris Buescher már 10 körrel lejjebb van a roncs után.

azt gondolhatja, hogy a szerdára való visszalépés miatt ez a verseny a leghosszabb NASCAR vörös zászló a történelemben. Tévedne (kalap tipp a Frontstretch Zach Sturniolo-hoz ehhez). Március 11, 1973, NASCAR kénytelen volt megállítani egy Kupasorozat verseny Bristol Motor Speedway miatt eső után 52 kör. Két hetet vártak, hogy visszajöjjenek és befejezzék. Nem számított a NASCAR Hall of Famer Cale Yarborough számára; az esemény mind az 500 körét vezette, modern kori rekordot állítva fel.

Ez a verseny sem a legfurcsább vörös zászló az esőre, amit láttam. Itt van néhány doozies, ami eszembe jut az én időmben. (Ne feledje, hogy évezredes vagyok, bár csak alig. Tehát, ha van egy régebbi, őrültebb történet NASCAR eső késések, nyugodtan ossza meg a megjegyzéseket! Mind benne vagyunk.)

Fontana, 2008. Soha nem fogom elfelejteni ezt a versenyt, amíg élek. Ritka heves esőzések árasztották el a pályát egész hétvégén az Auto Club Speedway – n. Akkoriban ez a verseny volt a második verseny a NASCAR menetrendjében, és a csapatok 3000 mérföldet tettek meg a Daytona 500 után.

a west coast swing-et úgy tervezték, hogy jó időjárást biztosítson egy olyan időszakban, amikor a keleti partot télen eltemetik. Tehát a nedvesség elég frusztráló volt. De a pálya nem tartotta jól az esővizet, és a szokatlanul hideg hőmérséklet megnehezítette a kiszáradást. A kupa selejtezői és az alacsonyabb sorozatokban zajló versenyek mind hátrébb szorultak a vasárnapi főverseny felé.

csakúgy, mint Texasban, a NASCAR megpróbálta megpróbálni. De még a felhős ég alatt is úgynevezett sírók szivárogtak be a pálya felszíne alól, és megnedvesítették a járdát. A Slick spots két kemény balesetet okozott, amelyek megsemmisítették a csúcskategóriás versenyzőket, mint Denny Hamlin, Dale Earnhardt Jr.és Casey Mears.

“A pálya még nem áll készen” – mondta Earnhardt a roncsa után. “Piszkos volt. Rossz lépés.”

a 41. körben az óvatosság eső miatt repült. A NASCAR úgy döntött, hogy leállítja a versenyt, és fűrészekkel küldi ki a pályamunkásokat, hogy átvágják a járdát, elvérezve a nedvességet. A vörös zászló több mint egy órán át tartott, de semmi sem volt, amikor ismét esett az eső, 87 250 kör teljesítésével szüneteltette a versenyt.

a NASCAR több mint négy órán át folytatta a pálya szárítását, létrehozva egy olyan forgatókönyvet, amelyben a versenyt hivatalosan csak másnap reggel 2 órakor hívták meg. Ez 16 órás munkanapot okozott az állandó késések és halasztások hétvégéjének csúcspontjaként, amelyet egy héttel az év legfontosabb versenye után tartottak. Hogy sértést adjunk a sérüléshez … a tisztviselők nem terjesztették mindenkinek a hírt. A TV-vegyület fele, többek között a garázsban, nem tudta, hogy a versenyt hívják, amíg a NASCAR tisztviselői el nem hagyták a pályát.

négy év alatt, amikor a NASCAR televízióban dolgoztam, ez volt a leginkább frusztrált, amit valaha versenypályán voltam. Carl Edwards másnap nyert, és viccelődött: “nem tudok eleget mondani a légzőcsőmről és a lebegő eszközömről. A srácok a búvárbolt igazán jött át nekem egy jelentős módon.”

egy tévés munkatárs néhány hét alatt megvilágította a helyzetet, és pólókat készített mindenkinek, akit felhívtak: “Ne sírj nekem Fontana.”Tizenkét évvel később, bár, csak arra a rendetlenségre gondolok, még mindig megőrjít. Az Indianapolis Motor Speedway abroncshibája abban az évben később volt, így az emberek gyakran elfelejtik ezt a kaliforniai rendetlenséget. De ez a hétvége annyit tett, hogy megszilárdítsa az Auto Club Speedway hosszú távú károsodását, mint hogy helyettesítse a déli 500-at a Labor Day hétvégén.

Michigan, 2007. Ez a verseny a Texasi kétlépcsős volt, mielőtt az Autotrader Echopark Automotive Downpour 500 elhomályosította ezt a héten. A Michigan International Speedway lett az első verseny a modern korban, amely két egymást követő napot késett, miután heves esőzések és köd áztatta a pályát.

Kurt Busch végül megnyerte az eseményt, ami rövid fordulat volt a versenycsapatok számára. A Bristol Motor Speedway augusztusi éjszakai versenye a tervek szerint azon a héten futott. Ez azt jelentette, hogy mindenki kedden későn repült haza, majd megfordult, hogy a fuvarozók csütörtökig belépjenek Bristolba. Hasonló beállítás lesz a texasi csapatok számára; a szerdai verseny után (reméljük) hazarohannak, hogy vasárnap felkészüljenek a Martinsville Speedway-re.

Daytona 500, 2012. Ez az esemény volt az első Daytona 500, amelyet elhalasztottak a verseny 54 éves történetében. A főműsoridőben hétfő estére átütemezték, a lépés azután történt, hogy a tisztviselők négy órán át megpróbálták szárítani a pályát.

ami kiderült, az az utóbbi időben a Daytona 500-asok egyike volt. Emlékszel, hogy Juan Pablo Montoya hogyan találta meg a módját, hogy óvatosan elérje a sugárhajtású szárítót?

Az eset miatt egy piros zászló 40 körrel maradt el, mivel a pályamunkásoknak óriási tüzet kellett eloltaniuk a 3.kanyarban. A végén Matt Kenseth jött ki az élen, és egyedülálló különbséggel nyerte meg az eső által érintett két Daytona 500-at. (Másik győzelme, 2009-ben, 48 körrel rövidült a felhőszakadás miatt).1993 Atlanta. A gyakorlás és a kvalifikáció erre a versenyre a sörvihar fekete felhője alatt zajlott. Vasárnap úgy döntöttek, hogy egy teljes hetet elhalasztanak, miután a NASCAR-nak nem volt esélye a pálya megtisztítására.

de a probléma nem volt eső. Helyette? Hóvihar borította a területet. Több mint három láb hó esett a pályán kívüli hegyekben, miközben az 50 mph szél a láthatóságot nulla közelébe fordította. Több mint 300 000 dollár kárt jelentettek az Atlanta Motor Speedway-ben, bár az ovális a következő vasárnapra versenykész lett.

az USA Today Mike Hembree szerint volt egy sofőr, aki a hóvihar miatt beragadt a garázsba. A NASCAR bajnoka, Alan Kulwicki és csapata az év kiábrándító kezdete után a 7-es számú autón dolgozott. Ez volt az a fajta munkamorál, amely elnyerte a független pilóta 1992-es címét; sajnos ezen a versenyen lezuhant, és egy hónappal később meghalt egy Bristol felé tartó repülőgép-balesetben.

itt van egy másik trivia kérdés. Ki nyerte az Atlanta snowstpenement-et? Nem más, mint Morgan Shepherd, aki karrierje utolsó kupagyőzelmét szerezte.

észrevetted? …Egy gyors találatot felszállás előtt …

• megértem Ben Rhodes frusztráció Kyle Busch Motorsports egy kaotikus NASCAR Gander RV & Szabadban sorozat verseny Texas vasárnap. Úgy érezte, Christian Eckes folyamatosan fut neki fel a versenypályán. De semmi sem indokolja, hogy kijöjjön a 4-es kanyarból, és szándékosan üsse Eckes-t a jobb hátsó részbe. … Nem olyan sebességgel, mint Texasban.

könnyű elfelejteni egy roncsot ezen a pályán, ugyanazon a kanyaron, megölte Tony Ropert még 2000-ben. Itt fegyelemnek kellett volna lennie, és meglep, hogy a NASCAR nem tett valamit.

A szerzőről

> Tom Bowles

a Bowles-eye view (hétfő) szerzője és észrevetted? Tom azzal tölti az idejét, hogy felügyeli a Frontstretch 30 alkalmazottját, mint többségi tulajdonosát. A Philadelphiai székhelyű Bowles kétszeres Emmy-díjas a NASCAR televízióban, és versenygyártásban dolgozott a FOX – szal, a TNT-vel és az ESPN-nel, miközben a SIRIUS XM Radio és a FOX Sports 1 korábbi műsorában, a The Crowd Goes Wild-ban szerepelt.