Kenny Smith

korai karrieredit

Smith-t 6’3″ 170 font pontőrnek választotta a Sacramento Kings az 1987-es NBA-draft hatodik válogatásával. Bekerült az NBA All-Rookie csapatába (1.csapat), miután meccsenként átlagosan 13,8 pontot és 7,1 gólpasszt ért el a Kings számára. Smith NBA-karrierjét a Hall of Famer csapatában kezdte Bill Russell, aki a Kings vezetőedzője volt, amíg 58 meccset kirúgtak a ’87-88-as szezonban. Smith-t a Atlanta Hawks az 1989-90-es szezon közepén, ahol karrierje során először volt tartalékos játékos, átlagosan 7.Meccsenként 7 pont, miközben harminc meccsből csak ötöt kezdett a Hawks csapatában.

Houston RocketsEdit

az 1989-90-es szezon után Smith-t a Houston Rockets ahol a következő hat szezont töltötte. 1990-91-Ben Smith meccsenként átlagosan 17,7 pontot szerzett, miközben meccsenként gólpasszokban (7,1) és szabaddobási százalékban (.844). 52-30-as rekordig segítette a Rockets-t, amely akkoriban a franchise-történelem legjobb alapszakasza volt. A rájátszás első fordulójában a Los Angeles Lakers söpörte őket. Smith a 17.helyen végzett az NBA legértékesebb játékosa díj szavazásán, éppen csapattársa előtt Hakeem Olajuwon.

Don Chaney vezetőedzőt kirúgták, miután az 1991-92-es szezonban csak 26-26-os rekordot tett közzé. Helyére egykori Rakétajátékos került Rudy Tomjanovich, aki 16-14-re ment, hogy lezárja a szezont, egy meccsel kihagyva a rájátszást. A Rockets ezután 55-27-re ment 1992-93, veszített a Seattle SuperSonics a rájátszás második fordulójában hét meccsen. Smith segített a Seattle elleni hét meccs kényszerítésében azzal, hogy 30 pontot szerzett, hárompontos távolságból 4-6-ra lőtt, a Houston 6.játékbeli győzelmében. A Rockets back-to-back bajnokságot nyert 1993-94 – ben és 1994-95-ben. Az 1992-93-as és az 1994-95-ös szezonban Kenny Smith átlagosan 11,7 pontot és 4,5 gólpasszt ért el meccsenként, hárompontos százalékkal .425. Ugyanebben az időszakban 57 rájátszási meccsen Smith közel azonos átlaggal, 11,6 ponttal és 4,3 gólpasszal lőtt .456 hárompontos távolságból. Az Orlando Magic elleni 1995-ös döntő első meccsén Smith 23 pontot, 9 gólpasszt és hét hárompontost szerzett, beleértve a játékkötő lövést, amely hosszabbításra késztette a játékot. Kenny Smith 7 három mutatója az 1995-ös NBA-döntő első meccsén akkoriban NBA-rekord volt. A Rockets 120-118-ra megnyerte a meccset, és négy meccsen söpörte a varázslatot.

Smith fokozatosan elvesztette a játékidőt Sam Cassell, de az 1995-96-os szezonban továbbra is a Rockets kiindulópontja volt. Bár Smith pontjai, gólpasszai, lopásai és meccsenkénti percei az ötödik egyenes szezonban csökkentek, 1995-96-ban még mindig eredményes volt. Átlagosan 8,5 pontot és 3,6 gólpasszt adott játékonként, és lőtt .382 hárompontos tartományból és .821 a szabaddobási vonalról. A Rockets az ötödik helyen végzett a NBA Nyugati Konferencia 48-34-es mérleggel, felborítva a negyedik kiemelt Los Angeles Lakers az első fordulóban, mielőtt a második fordulóban elsöpörte volna a végső második helyezett Seattle SuperSonics. A Lakers elleni sorozat negyedik játékában Smith 17 pontot, 6 gólpasszt kapott, hárompontos távolságból pedig 4-4 volt, hogy a Rockets 102-94-re megnyerje a sorozat döntőjét. A Lakers elleni győzelem egyben az NBA utolsó meccsét is jelentette Magic Johnson, aki ötéves távollét után visszatért az NBA-be abban a szezonban.

utolsó év

a Rockets az 1995-96-os szezon után elengedte Smith-t, és aláírt a Detroit Pistonshoz. Csak kilenc meccset játszott a Pistons-szal, mielőtt lemondtak róla, és aláírta az Orlando Magic, aki csak hat meccs után engedte el Smith-t. Smith ezután aláírta a Denver Nuggets, ahol játékosként fejezi be karrierjét. Smith takarékosan játszott a playoffhoz kötött Pistons és a Magic csapatában, de karrierje utolsó értelmes játékidejét a Nuggetsnél kapta, egy csapat, amely csak nyert 21 játékok abban a szezonban. Smith átlagosan 7,9 pontot és 3,1 gólpasszt ért el, miközben játékonként alig húsz percet játszott. Összességében Smith átlagosan 6,3 pontot és 2,4 gólpasszt adott meccsenként, ami karrierje legalacsonyabb átlaga, míg a hárompontos százaléka .437 (59/135) karrierje második legmagasabb volt, a negyedik évad pedig, amelyben 40 százaléknál jobban lőtt hárompontosra.

szakmai karrierje során Smith 9397 pontot szerzett(12,8 átlag.), felvétel közben 4073 gólpasszt (5,5 átlag) rögzített .480 a területen, .399 hárompontos tartományból, és .829 a szabaddobási vonalról. Háromszor (1992-93, 1993-94, 1994-95), kétszer pedig a szabaddobás százalékában (1992-93 és 1993-94) végzett az NBA első tíz helyén. Az 1988-89-es szezonban Smith ötödik volt a bajnokságban lejátszott percekben, meccsenként percben hetedik, összesen gólpasszban pedig tizedik volt. Smith karrierje hárompontos százaléka .A 399 továbbra is a 42.helyet foglalja el az NBA történetében. Smith tartja a Denver Nuggets franchise rekord karrier hárompontos százalékos (.425), és továbbra is a Sacramento Kings és a Houston Rockets minden idők legjobbjai közé tartozik.