Steeplechase (Atletika)

Encyklopedie Sport: Každý sport z celého světa

Steeplechase je sport, track and field disciplína, která zahrnuje závodní sportovce na hřišti s překážkami. Moderní verze sportu pochází z cross country steeplechase race, který byl zase modelován po steeplechase v dostizích.

typický závod steeplechase je na vzdálenost 3 000 m. trať se skládá z 28 překážek a 7 skoků do vody. Vzdálenost 2 000 m se používá také pro závody, které mají 18 překážek a 5 skoků do vody. Závody jsou prováděny jak pro muže, tak pro ženy, ale bariéry používané pro ženy jsou o něco menší než bariéry používané pro muže.

přestože se závody steeplechace konají na stejné trati jako ostatní závody, část trati s vodním skokem není na trati umístěna. Překážky ve skoku vody jsou umístěny buď mimo zatáčku, nebo uvnitř zatáčky. Sportovci nejsou povinni udržovat během závodu žádné jízdní pruhy.

Steeplechase je součástí Olympijských her od prvních moderních olympijských her v roce 1924. Je také součástí všech hlavních atletických soutěží včetně mistrovství světa.

steeplechase závodsteeplechase vody skočit

Steeplechase závod jako mnoho jiných dálkových závodů byly dominují sportovci z Keni, který vyhrál zlatou Olympijskou medaili od roku 1984.